Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
15.09.2021

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA OGRZEWANIU, CZYLI SKUTECZNA IZOLACJA CIEPLNA

Niejednokrotnie zastanawiamy się jak zaoszczędzić energię ogrzewania.

Co zrobić żeby jak najwięcej ciepła pozostawało w domu...

Coraz więcej pieniędzy kosztuje nas ogrzewanie domu, coraz częściej rachunki przyprawiają o zawrót głowy. Pojawia się więc temat termomodernizacji. Ocieplamy budynki, wymieniamy okna i instalacje. Warto wtedy też pomyśleć o montażu rolet zewnętrznych. Jeśli nie stać nas na zrobienie wszystkiego, jest to jedna z pierwszych rzeczy, którą możemy wykonać.

Okna. To poprzez nie odbywa się znaczna część wymiany energetycznej między naszym domem, a otoczeniem. Jeśli są nieszczelne, możemy stracić nawet 1/4 energii zużytej na ogrzewanie.

Bardzo duże pomniejszenie tych strat, możemy uzyskać dzięki montażowi rolet zewnętrznych.

Badania pokazują nam, że w nowym budownictwie, gdzie poziom utraty ciepła jest stosunkowo niski, możemy go poprawić o ok 25%. W starym budownictwie izolacyjność termiczna może wzrosnąć nawet o 40 %

Tylko jak to działa?

Podstawą jest tu konstrukcja, dzięki której między oknem a pancerzem rolety tworzy się tzw. poduszka powietrzna, stanowiąca doskonały izolator. Dodatkowo profil z wysokiej klasy blachy aluminiowej, wypełniony jest pianką poliuretanową, która jest znakomitym izolatorem.

Wszystko to razem zmniejsza promieniowanie cieplne okna, a co za tym idzie oszczędza energię.

Dodając do tego sterowanie automatyczne, które będzie samoczynnie reagować na zmiany pogodowe (temperatura, nasłonecznienie, deszcz, wiatr) lub które sami dostosujemy do naszych potrzeb (strony świata, sposób i godziny wykorzystania pomieszczenia, obecność domowników) otrzymujemy świetne narzędzie do minimalizowania strat ciepła.

W kolejnych odsłonach bardziej szczegółowo zajmiemy się tym zagadnieniem.

Jeśli nie chcą Państwo przegapić kolejnego artykułu, zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera lub do polubienia naszej strony na Facebook'u.