Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
18.09.2021

Czym zasłonić okno czyli 5 alternatyw dla firanek

1. Rolety tekstylne - najczęściej spotykane w naszych domach. Dzielimy je na wiele rodzajów. Mogą być wolnowiszące, montowane na oknie lub na ścianie, w kasecie montowane bezpośrednio na kwaterze. Mogą być to także rolety rzymskie o największych walorach dekoracyjnych. Bogata paleta kolorów i wzorów oraz stopnia zaciemnienia materiałów, możliwość dopasowania kasety do koloru okna, powodują że rozwiązanie to, sprawdzi się w każdym wnętrzu.

pb3wka.jpg

2. Żaluzje - zarówno poziome jak i pionowe pojawiają się coraz rzadziej w naszych domach. Nie można tego powiedzieć jednak o żaluzjach poziomych drewnianych i drewnopodobnych. To jedna z najbardziej stylowych i ekskluzywnych osłon na rynku. Solidne lamele i mosiężne wykończenia nadają wnętrzu charakter, podkreślając jego styl.

produkt2.png

3. Plisy - stosunkowo mało znany i na pewno niedoceniany system. Plisy wyglądowo niewiele różnią się od rolet tekstylnych. Różnica polega na plisowaniu tkaniny z której są zrobione. Prawdziwy hit pojawia się przy funkcjonalności. Przesłony te można zasuwać zarówno z dołu do góry, jak i z góry na dół. Jest to również najbardziej elastyczna forma przesłaniania okien. Plisy możemy zamontować na dowolnym kształcie okna. Nawet na trapezach, trójkątach, półokręgach i okręgach.

plissy-1.jpg

 

4. Rolety Dzień - Noc - kolejna nowość na polskim rynku. W roletach tych jest taki układ pasów, który umożliwia regulowanie ilości wpadającego światła. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które daje nam możliwość osiągnięcie efektu, który nie był wcześniej możliwy. Rolety wykonywane są w systemie kasetowym, w kolorystyce która umożliwia dopasowanie do każdego wnętrza.

dzien-noc.webp

5. Panel Truck> -  system ten składa się z wielotorowej szyny, wzdłuż której przesuwają się wolno wiszące panele tkaninowe, które mogą zakrywać nawet bardzo duże połacie. Zaletą tego systemu jest to, iż można w bardzo łatwy sposób wymieniać segmenty panelowe tworząc nowe kompozycje. Jest to również dobre rozwiązanie w przypadku gdy segmenty ulegną zabrudzeniu lub uszkodzeniu.

ximagesfbhp3xg6.jpg

Jak Państwo widzą możliwości mamy wiele. Wszystko zależy od Państwa marzeń i pomysłów :)